مراقبت ایران چگونگی ناباروری درمان ناباروری

مراقبت: ایران چگونگی ناباروری درمان ناباروری اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری عکس / نرگس محمدی+ تنوع «خیانت» در فیلم‌ها نتیجه معکوس دارد

نرگس محمدی بازیگر فیلم سینمایی «مسلخ» گفت: بحث «خیانت» در سینما به انحاء متفاوت در آثار فراگیر شده است هست. در این حد نمایش خیانت بدون علت موجه، تاثیرگذاری چندا

عکس / نرگس محمدی+ تنوع «خیانت» در فیلم‌ها نتیجه معکوس دارد

نرگس محمدی: تنوع «خیانت» در فیلم ها نتیجه معکوس دارد +عکس

عبارات مهم : مخاطب

نرگس محمدی بازیگر فیلم سینمایی «مسلخ» گفت: بحث «خیانت» در سینما به انحاء متفاوت در آثار فراگیر شده است هست. در این حد نمایش خیانت بدون علت موجه، تاثیرگذاری چندانی ندارد و شاید گاهی مشوق فرد باشد.

به گزارش فارس، نرگس محمدی از بازیگران آشنا شده است در حوزه تصویر هست. او کارش را از تئاتر و سینما شروع کرد و در فیلم های سینمایی «آناهیتا»، «ریسمان باز»، «تنهایی باد» و «مسلخ» حضور داشته او به عنوان یک صورت آشنا شده است محبوب تلویزیونی است لیکن نقش اول سریال سعید سلطانی با نام «ستایش» را بازی کرد.

عکس / نرگس محمدی+ تنوع «خیانت» در فیلم‌ها نتیجه معکوس دارد

نوع صورت و معصومیتی که در صورتش وجود داشت با نقش همخوانی خوبی داشت و در نهایت محمدی به خوبی در تلویزیون آشنا شد.

اقبال از فصل اول سریال «ستایش» منجر شد فصل دوم این سریال نیز ساخته شود و او به خوبی از عهده نقشی بزرگتر از سن و سال خود را تجربه کرد.

نرگس محمدی بازیگر فیلم سینمایی «مسلخ» گفت: بحث «خیانت» در سینما به انحاء متفاوت در آثار فراگیر شده است هست. در این حد نمایش خیانت بدون علت موجه، تاثیرگذاری چندا

فیلم سینمایی «مسلخ» با رویکردی روانشناختی نظر نرگس محمدی را به خود جلب کرد او که تحصیلاتش در رشته پرستاری است و واحدهای روانشناسی پاس کرده راجع به شرح فیلمنامه این اثر و شاخصه های شخصیت دو قطبی که در فیلمنامه به آن توجه شده است صحبت کرد.

او ساخت آثاری آگاهی بخش در سینمای کشور عزیزمان ایران راجع به شخصیت های دو قطبی و بیماران معنوی ضرورت دانست و از مردم خواست تا با دیدن این نوع آثار سطح آگاهی خود را نسبت به این مسایل ارتقاء دهند.

در گفت وگو با محمدی بازیگر نقش «آوا»ی فیلم مسلخ به چگونگی حضور او در این فیلم و نحوه ارائه شخصیت دو قطبی این داستان به صحبت نشستیم که از نظرتان می گذرد:

عکس / نرگس محمدی+ تنوع «خیانت» در فیلم‌ها نتیجه معکوس دارد

روایت درست شخصیت دوقطبی / دلسوزی مخاطب جهت «آوا»

نقشی که در فیلم «مسلخ» برعهده گرفتید و آن را بازی کردید نسبت به آثار دیگر در حوزه تصویر تفاوت دارد و مخاطب را با خود همراه می کند راجع به گزینش این نقش که شرایط خاصی هم دارد، بفرمایید.

نرگس محمدی بازیگر فیلم سینمایی «مسلخ» گفت: بحث «خیانت» در سینما به انحاء متفاوت در آثار فراگیر شده است هست. در این حد نمایش خیانت بدون علت موجه، تاثیرگذاری چندا

اولین بار بود فیلمنامه ای به دستم رسید که به معضل دو قطبی بودن یک فرد می پرداخت. من در آن وقت که فیلمنامه را خواندم نخستین بار بود با فیلمنامه ای که رویکردی اینچنینی مواجه شدم. این فیلمنامه بسیار خوب نوشته شده است بود و در بحث روانشناسی کامل به نکاتی که راجع به این افراد وجود دارد به درستی اشاره شده است بود. همه فراز و فرود های فیلمنامه به عقیده من درست بود.

خیانتی در داستان شکل گرفته که هنگامی که فیلم جلو می رود «آوا» دوست داشتنی تر می شود ولی به علت این مهم که شخصیت و نکات پنهانی آن واگوا می شود، دلسوزی و همذات پنداری مخاطب را با خود به همراه دارد.

عکس / نرگس محمدی+ تنوع «خیانت» در فیلم‌ها نتیجه معکوس دارد

آسیب رساندن افراد دوقطبی به جامعه و مردم زیاد است / مخاطب تلاشی جهت زیاد کردن آگاهی اش نمی کند

فیلم در حوزه روانشناسی است و کمتر در سینمای ما به آن توجه شده است شاید به این علت کمتر مورد توجه مخاطب قرار گرفته است.

من در رشته پرستاری موظف به پاس کردن 12 واحد روانشناسی بودم و یا افرادی که روانشناسی رشته تحصیلی ارزش بوده است بهتر می توانند این فیلم را بفهمند. بقیه افراد جامعه فکر می کنند یک فیلم ساخته و اکران شده است هست. ولی ما می دانیم افرادی که مریض و دو قطبی هستند چقدر می توانند به خودشان، اطرافیان و در نهایت جامعه آسیب برسانند.

متاسفانه افرادی که آشنایی کمتری از مسایل اطراف و اطراف دارند کمتر به داده هایشان اضافه می کنند و اقبالی هم به زیاد کردن دانش خود نشان نمی دهند در نتیجه کمتر از آن استقبال می کنند. من راجع به فیلم «آناهیتا» هم همین تجربه را داشتم این فیلم در آن برهه از وقت به مولکول های آب و تاثیر محیط بر این مولکول ها را مورد توجه قرار داده بود . مردم چون میزان آگاهی ارزش در این خصوص کم بود از این فیلم هم اقبال چندانی نکردند.

سانس های فیلم «مسلخ» خوب نیست

برای گزینش نقش «آوا» و اجرا به داشته ها و آموخته هایتان راجع به این بیماران توجه داشتید.

بله حتماً ولی نباید این توصیه را فراموش کنیم فیلمنامه بسیار درست بود. خواهرم هم روانشناسی خواندند خودم هم واحدهایی را پاس کردم واقعاً فیلمنامه و شخصیت کاملاً درست بود . ولی متاسفم از این که با اقبال مخاطب مواجه نشد . وقت مناسب اکران جهت فیلم در نظر گرفته نشده و سانس هایی هم که به فیلم داده شده است اصلاً سانس های خوبی نیست.

«آوا» پتانسیل پیشبرد داستان به تنهایی را داشت/ در حوزه بیماری های معنوی زیاد کار شود

نوع اجرای نقش «آوا» کار متفاوتی است سکون و سکوت های خاصی در اجرا داشتید و در خود فرورفتن این کاراکتر را به خوبی بروز دادید.

کاراکتر «آوا» باید این گونه اجرا می شد. اینقدر این نوع افراد در خودشان فرو می روند و درگیر هستند که باید به درستی ارائه شوند. این افراد این قدر درگیری دارند و جهت خود موجود خیالی ساخته اند که بسیار در خود فرو می روند و همه این تفکرات از درون آن ها نشأت می گیرد خیلی با خود درگیر است . این نوع بیمارها پتانسیل این را دارند که در یک داستان تک شخصیت باشند و هیچ داستان دیگری موازی با داستان این شخصیت ها پیگیری نشود لیکن پتانسیل این بیماری به این صورت هست. افرادی که این نوع امراض را دارند بسیار شخصیت های جذابی هستند افرادی که دچار بیماری دوقطبی هستند و در بیمارستان می شوند یک داستان هایی را تعریف می کنند که بسیار جالب هست. ما به آن قسمت از نوع تفکرات این شخصیت (آوا) نپرداختیم . به خیانت اشاره شد و در نهایت به این مهم رسیدیم که این شخصیت (اوا) بیمار است و یک شخصیت در ذهنش ساخته و این توهم حاصل ذهن بیمار اوست.

دوست دارم در حوزه بیماری های معنوی و روانی زیاد کار شود. هم در آشنایی این افراد جهت جامعه موثر است و هم قصه های جذابی دارند. بیماری معنوی یک بیماری نهفته است که ممکن است در هر خانواده ای وجود داشته باشد و براثر عوامل بیرونی بروز و ظهور پیدا کند.

جامعه نسبت به بیماران معنوی آگاهی کمی دارد

برخی از جدایی ها و طلاق ها در سطح جامعه به علت این نوع بیماری های معنوی است؟

بله همین طور هست. آگاهی کم جامعه نسبت به افرادی که بیماری معنوی دارند، باعث می شود بدون توجه ازدواج کرده و در طول زندگی متوجه بیماری معنوی زوج یا زوجه شده است و در نهایت کار به طلاق می رسد.

سینمای کشور عزیزمان ایران چقدر می تواند در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی موثر باشد؟

سینما و هنر باید فرهنگسازی کند. اگر در این حوزه ها درست توجه شود جلوی خیلی از اتفاقات را می توان گرفت. متاسفانه به یک مواردی فیلمسازان توجه می کنند که اینقدر در زندگی افراد تاثیرگذار نیست.

وفور و تنوع «خیانت» در آثار نتیجه معکوس دارد

به عقیده شما چه موضوعاتی مورد توجه فیلمسازان است که در جامعه تاثیرگذار نیست.

به نظرم بحث «خیانت» در سینما به انحاء متفاوت در آثار فراگیر شده است هست. در اکثر آثار خیانت به شکل های متفاوت دیده می شود این قدر نمایش خیانت بدون علت موجه به نظرم تاثیرگذاری چندانی ندارد. کسی که قصد خیانت هم ندارد با این وفور آثار سینمایی در این حوزه شاید به خیانت تشویق شود. نزدیک به یک دهه است که فیلم ها با این عنوان ساخته می شود. زیاد تاثیر منفی روی مخاطب دارد و تاثیر مثبت کمتری دارد.

آثار با عنوان «خیانت» بازدارنده نیست/ فیلم ها با عنوان اعتیاد اثربخش است

آثار ساخته شده است با عنوان خیانت نتوانسته مخاطب را از این کار پرهیز دهد؟

ما در مورد اعتیاد فیلم های خوبی ساخته شده است و بسیار هم تاثیرگذار است و اعتیاد متاسفانه در جامعه فراگیر است و اکثر خانواده ها با آن درگیر هستند و یک نفر معتاد را متاسفانه می توان در یک خانواده دید و آثار سینمایی و تلویزیونی تاثیرات مثبتی بر خانواده و حتی فرد معتاد خواهد داشت ولی واقعاً آثاری که راجع به خیانت ساخته می شود این نوع تاثیر را دارد؟ و باز دارنده هست. به نظرم زیاد به ترویج خیانت کمک می کند تا مخاطب را پرهیز دهد.

«مسلخ» آگاهی بخش است

فیلم «مسلخ» نوعی خیانت را مطرح می کند ولی با یک زمینه روانشناختی که می تواند آگاهی بخش باشد.

من از فیلم خودمان (مسلخ) دفاع می کنم. کار را دوست دارم، فیلمنامه خوبی دارد و آقای نصیری هم بسیار فرد آرام سرصحنه بود که همه چیز به خوبی جلو می رفت. ولی متاسفانه گویا سلیقه ها عوض شده است و فیلمی که بتواند معضلی را به درستی نشان دهد و به مخاطب آگاهی مورد نیاز را بدهد خواهان کمتری دارد. من دلم می خواست فیلم زیاد از این ها دیده شود لیکن قصه بسیار خوبی دارد. امیدوارم مردم در این روزها کار را ببینند ما هر کاری انجام می دهیم جهت مردم است ممکن است بدترین ها به وسیله مردم دیده شود ممکن است عالی ترین کارها هم دیده نشود. توصیه می کنم مخاطب این فیلم را ببیند لیکن آگاهی بخش است.

درباره فعالیت های اخیر خود بفرمایید.

یکی دو فیلمنامه جهت سریال پیشنهاد شده است و یک نمایشنامه هم پیشنهاد شده است که در حال خواندن و تصمیم گیری راجع به حضور در آثار هستم. قصدم این است که با صبر کارهایم را گزینش کنم.

در این مقطع زمانی چطور به این نتیجه رسیدید که با صبر کار ها را گزینش کنید؟

الان احساس می کنم دلم می خواهد کاری بکنم که کار خوبی باشد و دیده شود . زیاد مطالعه و فکر می کنم.

سریالی که قصه خوبی داشته باشد حتما دیده می شود

قصد حضور در کدام مدیوم سینما، تلویزیون یا تئاتر را دارید؟

ترجیح می دهم کار خوبی انجام دهم. من مرزبندی جهت خودم در نظر نمی گیرم هر فیلمنامه ای که خوب باشد همان را کار می کنم.

خیلی از سریال ها قصه های خوبی دارند و مردم می بینند با این هجمه که می گویند تلویزیون دیگر مخاطب ندارد و دیده نمی شود به عقیده من اگر سریال خوب باشد حتما دیده می شود و اعتقاد دارم باید کار خوب انجام داد.

واژه های کلیدی: مخاطب | بیماری | فیلمنامه | اخبار فرهنگی و هنری

عکس / نرگس محمدی+ تنوع «خیانت» در فیلم‌ها نتیجه معکوس دارد

عکس / نرگس محمدی+ تنوع «خیانت» در فیلم‌ها نتیجه معکوس دارد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs