مراقبت ایران چگونگی ناباروری درمان ناباروری

مراقبت: ایران چگونگی ناباروری درمان ناباروری اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نحوه اطلاع رسانی قوه قضاییه طوری است که جامعه،برخورد باپرونده های امنیتی را سیاسی می پندارد / زیباکلام

روزنامه اعتماد به نقل از صادق زیباکلام نوشت:نشست های هفتگی سخنگوی دستگاه قضا شبیه به سریال تبلیغاتی شده است هست. اگر دقت کنید در هیچ کشور دیگری این سبک از اطلاع

نحوه اطلاع رسانی قوه قضاییه طوری است که جامعه،برخورد باپرونده های امنیتی را سیاسی می پندارد / زیباکلام

زیباکلام:نحوه اطلاع رسانی قوه قضاییه طوری است که جامعه،برخورد باپرونده های امنیتی را سیاسی می پندارد

عبارات مهم : پرونده

روزنامه اعتماد به نقل از صادق زیباکلام نوشت:نشست های هفتگی سخنگوی دستگاه قضا شبیه به سریال تبلیغاتی شده است هست. اگر دقت کنید در هیچ کشور دیگری این سبک از اطلاع رسانی نداریم که سخنگوی دستگاه قضا به صورت هفتگی و با این سبک و سیاق اطلاع رسانی کند.

مثلا در ژاپن، هند، آلمان يا انگلستان، حتي در تركيه و پاكستان چنين نشست هايي وجود ندارد كه سخنگوي قوه قضاييه يا رييس اين دستگاه به صورت هفتگي مصاحبه مطبوعاتي داشته باشند.در كشورهايي كه مثال زدم مطبوعات آزاد وجود دارد يا صداوسيما در دست يك جناح يا گروه خاص نيست، بنابراين مي توان راجع به پرسشها متفاوت قضايي اظهارنظر كرد ولی در ايران در مورد پرونده هاي مهم قضايي مطبوعات مستقل جرات و اجازه ورود ندارند، صداوسيما هم كه همواره يك خط و خوانش يكسان را پيش مي گيرد. بنابراين اينكه سخنگوي قوه قضاييه اظهارنظر مي كند و نشست خبري مي گذارد شايد غنيمت هست. ولی در مورد اغلب پرونده هاي مهم هم كلي گويي هايي صورت مي گيرد، مباحث تا همان حدي بيان مي شود كه كم و بيش مردم هم مي دانند.

نحوه اطلاع رسانی قوه قضاییه طوری است که جامعه،برخورد باپرونده های امنیتی را سیاسی می پندارد / زیباکلام

مثلا در مورد فوت سيدامامي قوه قضاييه چه گفت كه جنبه روشنگري داشته باشد؟ در مورد پرونده مهدي هاشمي چه اطلاعاتي داده شد كه مردم دقيقا متوجه اتهامات باشند؟ يا نازنين زاغري كه متهم به جاسوسي است در چه حوزه هايي و به چه شكل جاسوسي كرده يا با كدام دستگاه هاي امنيتي در ارتباط بوده است؟ شايد بخشي از اطلاعات امنيتي باشد و نبايد رسانه اي شود ولی مي توان به بخشي از جزييات ديگر پرداخت. به عنوان نمونه در مورد پرونده فعالان محيط زيست آیا از يك مرجع به صورت دقيق در مورد شكل و نوع جاسوسي كه از آن صحبت مي كنند اطلاعاتي نمي دهند؟ حتي بعد از اين همه مدت كه از اعدام اميرمنصور آريا گذشته همچنان سوالات و ابهاماتي در مورد اين پرونده وجود دارد.

چرا نمي توان در مورد پرونده اميرمنصور آريا كه از حكم و اجراي اعدام او مدت ها مي گذرد اطلاعات جزيي تري داد؟ آیا در مورد پرونده سيامك نمازي و پدرش كه در زندان هستند نبايد جزيياتي مطرح شود؟ زن زهرا كاظمي را متهم به جاسوسي كردند الان قريب به يك دهه از فوت ايشان مي گذرد آيا هنوز نمي توان در مورد اين پرونده به بيان جزييات پرداخت؟ متاسفانه هيچ اطلاعات جزيي و دقيقي از سوي سخنگوي دستگاه قضا مطرح نمي شود.

روزنامه اعتماد به نقل از صادق زیباکلام نوشت:نشست های هفتگی سخنگوی دستگاه قضا شبیه به سریال تبلیغاتی شده است هست. اگر دقت کنید در هیچ کشور دیگری این سبک از اطلاع

بايد دستگاه قضا و همچنين نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي در شيوه اطلاع رساني تجديدنظر كنند. ممكن است موضوعي به واقع امنيتي باشد ولی با توجه به اينكه قوه قضاييه و نهادهاي امنيتي اطلاعات واضحي نمي دهند و پرونده هاي زيادي با عنوان امنيتي و جاسوسي رسانه اي مي شود امكان دارد كه افكار عمومي تفاوت پرونده ها را متوجه نشوند و افكار عمومي حتي پرونده هايي را كه واقعا جاسوسي يا امنيتي است را به پاي برخورد سياسي بگذارند.

واژه های کلیدی: پرونده | دستگاه | اطلاعات | اطلاعات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs