مراقبت ایران چگونگی ناباروری درمان ناباروری

مراقبت: ایران چگونگی ناباروری درمان ناباروری اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی آمادگی بخش شخصی کشور عزیزمان ایران جهت حضور فعال در بازسازی عراق/ احتمالا با ز

وزیر امور خارجه کشورمان که جهت شرکت در اجلاس بازسازی عراق که به کویت سفر کرده هست، اعلام کرد: در جریان این سفر با مقامات کویتی، عراقی و همچنین احتمالا زن موگرین

آمادگی بخش شخصی کشور عزیزمان ایران جهت حضور فعال در بازسازی عراق/ احتمالا با ز

محمد جواد ظریف: آمادگی بخش شخصی کشور عزیزمان ایران جهت حضور فعال در بازسازی عراق/ احتمالا با زن موگرینی دیدار می کنم

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشورمان که جهت شرکت در اجلاس بازسازی عراق که به کویت سفر کرده هست، اعلام کرد: در جریان این سفر با مقامات کویتی، عراقی و همچنین احتمالا زن موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و مشورت می کند.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در کویت در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف سفر خود به این کشور گفت: جهت شرکت در اجلاس بازسازی عراق در کویت به این کشور سفر کرده ایم. جهت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ثبات و پیشرفت عراق بسیار مهم است و کشور عزیزمان ایران همواره در کنار مردم عراق بوده است.

آمادگی بخش شخصی کشور عزیزمان ایران جهت حضور فعال در بازسازی عراق/ احتمالا با ز

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با اشاره به کمک های کشور عزیزمان ایران به دولت و ملت عراق جهت مبارزه با داعش و گروه های تکفیری در این کشور و همچنین بازسازی عراق خاطرنشان کرد: کشور عزیزمان ایران کشوری است که به تعهدات خود که در کنفرانس قبلی بازسازی عراق متعهد شده است بود، عمل کرده است و ما اکنون در حوزه انرژی از جمله گاز و برق با عراق همکاری می کنیم.

وی همچنین به همکاری های بخش شخصی کشور عزیزمان ایران با عراق بخصوص در حوزه صادرات خدمات فنی مهندسی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که کشورهای کمی در عراق فعالیت می کردند شرکت های ایرانی از جمله شرکت های راهسازی و همچنین شرکت های خدمات فنی مهندسی کشور عزیزمان ایران در عراق فعالیت کردند و این فعالیت ها مزیت نسبی ما را جهت حضور جدی در بازسازی عراق نشان می دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان که جهت شرکت در اجلاس بازسازی عراق که به کویت سفر کرده هست، اعلام کرد: در جریان این سفر با مقامات کویتی، عراقی و همچنین احتمالا زن موگرین

ظریف با تاکید بر اینکه بخش شخصی کشور عزیزمان ایران کاملا آمادگی دارد که در بازسازی عراق حضور فعال داشته باشد، گفت: کشور عزیزمان ایران متعهد است که هم در عرصه دولتی و هم با حمایت از بخش شخصی در این حوزه مهم حضور داشته باشد.

وزیر امور خارجه در پاسخ به این پرسش که با توجه به حضور فدریکا موگرینی در این اجلاس آیا دیداری بین وی و موگرینی برگزار خواهد شد، اظهار کرد: اگر وقت باشد با بعضی از شخصیت های کویتی و عراقی و احتمالا با زن موگرینی دیدار و مشورت خواهیم داشت. با توجه به اینکه من باید به پایتخت کشور عزیزمان ایران برگردم تا در سفر آقای مدیر جمهور همراه ایشان باشم این سفر کوتاه هست، ولی همانطور که گفتم اگر وقت اجازه داد دیدارهایی خواهیم داشت.

ظریف همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا در جریان این سفر ایده تشکیل مجمع گفت وگوهای منطقه ای را دنبال خواهید کرد یا نه؟ افزود: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره بر عنوان همکاری بین کشورهای منطقه و خلیج فارس تاکید کرده است و این پیشنهاد جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به سال ۱۳۶۵ برمی گردد و نخستین بار آقای ولایتی در آن سال در اوج جنگ نفتکش ها در نامه ای به دبیرکل شرکت ملل این عنوان را مطرح کردند و بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه تاکید کردند.

آمادگی بخش شخصی کشور عزیزمان ایران جهت حضور فعال در بازسازی عراق/ احتمالا با ز

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه این موضع، موضع اصولی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ارتباط با منطقه هست، اظهار کرد: ما تاکید داریم که این منطقه بدون همکاری کشورهای منطقه با یکدیگر روی امنیت و آرامش را نخواهد دید.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | همکاری | ایرانی | بازسازی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs