مراقبت ایران چگونگی ناباروری درمان ناباروری

مراقبت: ایران چگونگی ناباروری درمان ناباروری اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سرانجام گوشی های گوشی تلفن همراه وارداتی با ارز دولتی چه شد؟

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: پرونده وارد کنندگان متخلف گوشی در حال بررسی است. 

سرانجام گوشی های گوشی تلفن همراه وارداتی با ارز دولتی چه شد؟

سرانجام گوشی های گوشی تلفن همراه وارداتی با ارز دولتی چه شد؟

عبارات مهم : تخلفات

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: پرونده وارد کنندگان متخلف گوشی در حال بررسی هست.

به گزارش صدا و سیما، امیرمحمد پرهام فر در استودیوی گفتگوی خاص خبری شبکه دو سیما افزود: تقارن اجرای طرح رجیستری گوشی و اجرای بسته سیاست های ارزی دولت و ارائه دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به همه واردکنندگان موجب شد ثبت سفارش ها منظم تر و با شرح دقیق و کاملتری انجام گیرد و کمک کرد تا ما بتوانیم همه تخلفات بعد از آن را رصد کنیم.

او از بازرسی ۴۰ شرکت وارد کننده گوشی گوشی خبر داد و ادامه داد: پرونده شرکت هایی که تخلفشان احراز شد به شرکت تعزیرات حکومتی ارائه و شعبه خاص ای در دادسرای عمومی انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت پیگیری به آنها تشکیل گردید.

سرانجام گوشی های گوشی تلفن همراه وارداتی با ارز دولتی چه شد؟

پرهام فر تصریح کرد: از تعداد یک میلیون و ۲۷۰ هزار گوشی گوشی که وارد کشور شد در امسال تاکنون ۵۰۰ هزار عدد با دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود و بقیه با ارز آزاد خریداری و وارد شدند.

او گفت: از تعداد ۵۰۰ هزار گوشی وارداتی با قیمت دولتی تاکنون ۲۰۳ هزار عدد روشن شده است و باقی هنوز به فروش نرسیده ولی IMEI آنها در سیستم ثبت شده است است.

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: پرونده وارد کنندگان متخلف گوشی در حال بررسی است. 

میرآخورلو معاون بازرسی و پیگیری به تخلفات شرکت حمایت از مصرف کننده نیز گفت: از ۴۰ شرکت وارد کننده تاکنون ۲۹ پرونده به ارزش ۵۳ میلیارد تومان در ارتباط با واردات گوشی گوشی تنظیم شده است و ۳ شرکت مورد عدم احراز تخلف قرار گرفتند، یک شرکت ارز دریافت نکرد و شرکتی دیگر هم هنوز محصولاتش را ترخیص نکرده هست، ۴ شرکت هم بعد از بررسی های به عمل آمده به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جریمه شده است اند.

پرهام فر در خصوص تخلفات و دورزدن های رجیستری گوشی های همراه وارداتی مسافران ورودی به کشور گفت: طبق قانون هر مسافر می تواند تا سقف ۸۰ دلار به کشور واردات داشته باشد. مسئله تخلفات مسافران ورودی در حقیقت حاصل باگ سیستمی بود که اسباب سوء استفاده بعضی را فراهم کرد وگرنه هر مسافر مجاز به واردات تا سقف ۸۰ دلار است یعنی می تواند تنها یک گوشی وارد کند و با توجه به قیمت درجه شده است در سیستم تا ۸۰ دلار معاف از عوارض ورودی و به نسبت باقی ارزش گوشی باید عوارض پرداخت کند.

رایگانی سخنگوی شرکت تعزیرات حکومتی نیز گفت: با توجه به اقدام دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص بازداشت مدیران عامل شرکت های متخلف، احضاریه ما جهت ادامه پیگیری با مسئله مواجه می شد که طی مشورت های انجام شده است قرار شد مدیران عامل یا نمایندگان قانونی آنها در روند پیگیری ها قرار گیرند.

سرانجام گوشی های گوشی تلفن همراه وارداتی با ارز دولتی چه شد؟

او ادامه داد: طولانی شدن روند پیگیری پرونده ها به علت بررسی مجدد و تکمیل نقایص بعضی موارد بوده است.

میرآخرلو گفت: به دنبال آن هستیم که گوشی های وارداتی توقیف شده است را با قیمت حاشیه بازار یا همان قیمت آزاد به بازار تزریق کنیم تا واردکنندگان هم متضرر نشوند و ما به التفاوت قیمت گوشی ها لحاظ گردد.

مدیرکل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: پرونده وارد کنندگان متخلف گوشی در حال بررسی است. 

پرهام فر هم گفت: در مورد سایر گروه های کالایی هم با کمک شرکت حمایت و تعزیرات و سایر نهادها، بازرسی های مورد نیاز اعمال خواهد شد. این بازرسی ها در خصوص کالاهای لوازم خانگی از گستردگی بیشتری برخوردار بود که حدود ۱۱۰ شرکت مورد بازرسی قرار گرفتند.

او در مورد کالاهای ممنوعه هم به پوشاک اشاره کرد و افزود: پوشاک جزء فهرست کالاهای ممنوعه واقع شده است است و این امر به علت حمایت از کالاهای تولید داخل هست.

سرانجام گوشی های گوشی تلفن همراه وارداتی با ارز دولتی چه شد؟

میرآخورلو گفت: اگر اطمینان از تأمین ارز یک کالا صورت گیرد می توان جهت کل زنجیره واردات یک محصول برنامه ریزی دقیقی کرد، دولت هم در خصوص بعضی از اقلام جهت مدت معلومی اطمینان تأمین ارز را ایجاد کرده هست.

لازم به ذکر است جامعه نشانه ما همه ۸۰ میلیون نفر ایرانی هستند و جای نگرانی جهت تأمین اقلام مهم نیست.

درستی مدیر اتحادیه فروشندگان گوشی به احتکار اخیر ۱۵ هزار گوشی و فروش تعدادی از آنها با قیمت ۲ میلیون تومان گرانتر اشاره کرد و گفت: اعداد و ارقام تخلفات بیش از ارقام ذکر شده است به وسیله میهمانان حاضر در استودیو گفتگوی خاص هست. مسئله از جایی شروع می شود که وارد کنندگان جهت راه افتادن کارشان اقدام به اخذ مجوزهای یک روزه از اتحادیه مخابرات می نمایند

رایگانی نیز گفت: متناسب با تخلف صورت گرفته، جریمه هم در نظر گرفته می شود، به عنوان نمونه کسی که ۱۰۰ میلیون تخلف داشته ۳۰۰ میلیون جریمه می شود. در میان متخلفین، یک پرونده وجود دارد که هنوز در دست بررسی است و حکمش صادر خواهد شد. تداخل صنفی و اتحادیه ای که آقای درستی گفتند هم در بخش کارشناسی لحاظ خواهد شد.

واژه های کلیدی: تخلفات | میلیون | پرونده | واردات | وارداتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs